HATZIDIAKOS 970x90px

12vima 970x150

Τετάρτη, 15 Μάιος 2019 17:34

Άνοδος και για τον Διαγόρα μέσα στην Καλαμάτα!

Ο Διαγόρας μετά τον Ιάλυσο είναι γίνεται η δεύτερη ομάδα του νησιού μας που ανεβαίνει κατηγορία.2-1 μέσα στην Καλαμάτα με γκολ του Μπουρλάκη στο 111' της παράτασης.

Ο Διαγόρας είχε νικήσει 1-0 στο Δημοτικό Στάδιο και πήγε στην Καλαμάτα για την... άνόδο.

Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 46' από γκολ του... πρώην «γηραιού» Γίονδη που όμως αποβλήθηκε από τον διαιτητή με κόκκινη κάρτα μετά από υπόδειξη του τέταρτου διαιτητή.

Το παιχνίδι πήγε στην παράταση εκεί όποτε όπου ο Διαγόρας  βρήκε το γκολ με εκτέλεση φάουλ του Μπουρλάκη στο 111'.Στο 120' δέχτηκε γκολ ο Διαγόρας, όμως πήρε την... άνοδο με το εκτός έδρας τέρμα.

Η περίληψη του αγώνα

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. Ο Διαγόρας παίρνει την άνοδο.

120'Γκολ ο Μάρκοβιτς και 2-1 η Καλαμάτα! Απομένει ελάχιστος χρόνος καθυστερήσεων και η Καλαμάτα θέλει ένα γκολ ακόμη

119' Απευθείας κοκκινη κάρτα στον Κάρλος ο Βάτσιος , με εννέα παίκτες η Καλαμάτα

111' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛ ο Διαγόρας με φάουλ του Μπουρλάκη, 1-1 και η ομάδα της Ρόδου πλέον αγκαλιά με την άνοδο.

103' Μεγάλη ευκαιρία ο Διαγόρας , σούταρε ο Παγώνης απόκρουσε δύσκολα ο Κασωτάκης.

Τέλος στην κανονική διάρκεια, το ματς πάει σε παράταση. Η Καλαμάτα ισοφάρισε το 1-0 του πρώτου αγώνα με το γκολ του Γιόνδη στο 46' αλλά παίζει με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γιόνδη στο 47'.

90+5' Φοβερή φάση και δοκάρι του Διαγόρα στο , κεφαλιά του Ντουαλά η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι, έσκασε πάνω στη γραμμή και απομάκρυναν οι αμυντικοί. Διαμαρτυρήθηκαν οι φιλοξενούμενοι ότι ειχε περάσει τη γραμμή η μπάλα αλλά δεν φάνηκε κάτι τέτοιο.

46’ Ο Γιόνδης πέτυχε το 1-0 και αμέσως μετά δέχτηκε κόκκινη κάρτα από τον Βάτσιο που πάει να τινάξει στον αέρα το ματς.

Ημίχρονο 0-0 στο γήπεδο του Μεσσηνιακού. Ενταση κατά την είσοδο των ομάδων τα αποδυτήρια μεταξύ των παικτών και έντονα παράπονα του Γιάννη Χριστόπουλου στον διαιτητή Βάτσιο.

20’ Νευρικότητα στο ξεκίνημα από τους γηπεδούχους, υπάρχει άγχος και φαίνεται.