Δευτέρα, 03 Απρίλιος 2017 11:23

Σκορ και θέαμα ο Γ.Σ. Δωδεκάνησος!

Η ροδίτικη ομάδα κέρδισε άνετα (71-16) τους Αετούς Κρήτης και... έβγαλε θετική αντίδραση μετά την ήττα στο Μετς!

Προσφέροντας σκορ και θέαμα ο Γ.Σ. Δωδεκάνησος συνέτριψε με 71-16 τους Αετούς Κρήτης και σημείωσε με εμφατικό τρόπο τη δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα μπάσκετ με αμαξίδιο (όμιλος νότου). Η ροδίτικη ομάδα ήταν εξαιρετική και με το καλημέρα δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στους Χανιώτες. Είναι χαρακτηριστικό ότι το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με 22-0 (!) και το ημίχρονο με 44-4. Ο Αντώνης Μαρκάκης μοίρασε το χρόνο συμμετοχής στους παίκτες του και η αντίδραση της ομάδας μετά την ήττα στο Μετς ήταν θετική, παρά τη διαφορά δυναμικότητας των αντιπάλων. Χαμαντί, Παππάς, Μαρτσάκης και Χατζηκαντής πέτυχαν διψήφιο αριθμό πόντων, ενώ δεν αγωνίστηκε ο Μιχάλης Χατζηδημητρίου.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 22-0, 44-4(ημ.), 64-12, 71-16
Διαιτητές: Ξανθός- Νικηφορίδης
Γ.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΣ (Μαρκάκης): Λουκάς, Χαρτερός 4, Μιχαήλου, Χαμαντί 25, Μαρτσάκης 15, Χατζηκαντής 10, Παππάς 17, Παπαναστασίου.
ΑΕΤΟΙ ΚΡΗΤΗΣ (Κλαράκης): Κλαράκης 6, Κοκολάκης, Βάλβης, Κωνσταντάκης, Ρεκούμης, Μπουχαλάκης, Λαγουδακης 4, Σκορδίλης 6. 12SPORTS